| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Czasem zajrzę
Inne miasta
Odpad poprodukcyjny
Ściągawki
Wieki temu
Wpisy udźwiękowili...
Wapniak na świat spogląda

W terenie

niedziela, 08 kwietnia 2012


Na przekór temu, co zgotowała nam aura - przynajmniej na Pomorzu - przez co nie wiadomo, czy nie życzyć czasami sobie swojsko brzmiącego: Merry Christmas, prezentuję dwa zdjęcia wykonane podczas dzisiejszej próby spalania nadmiaru świątecznych kalorii. Wprowadziły one bowiem trochę ciepła swoim - w moim odczuciu - klimatem z afrykańskich plaż... Bo i ta łódź trochę z brzegiem innych mórz mi się kojarzy, i te kolory wydają się żywcem wyjęte z flagi któregoś z państw czarnego lądu.  Do tego ten "afrykański" Gary Moore... Był już tu, ale potrzeba wygrzania się jest ogromna.

Gary Moore - All The Way From Africa


piątek, 09 marca 2012


Wspomnienie lata - aby odsapnąć od ciężkich tematów. Przy okazji niedawno promowanych na głównej "Gazeta.pl" surrealistycznych widoków świata. Nie po raz pierwszy zresztą, ale widać, że temat chwytliwy, więc i ja - jak ten tonący brzytwy - chwytam się zdjęć wygrzebanych z szuflady. Surrealizm, który pozostał mi w pamięci.

Gdy wiele lat po czasach swoich wycieczek szkolnych (ale znowu wiele lat już temu), zawitałem na nasze ogromniaste wydmy, to trochę zbłądziłem, zapuszczając się w miejsce chyba nie udostępnione dla wszystkich chętnych. Było to długo przed sezonem letnim i nie było żadnych tablic zakazujących czegokolwiek. A takie chyba powinny tam być? Ludzie rozpierzchli się więc po wydmach, ale i tak znakomita większość swoją wędrówkę zakończyła na pierwszym wzniesieniu (może więc zakazy są na wyrost, skoro naród i tak leniwy?). Zabłądziłem i oczom moim ukazał się dość surrealistyczny widok...

Na stronach traktujących o wydmach Słowińskiego Parku Narodowego wspomina się o wioskach, które pochłonęła natura, ale to było dawno temu, więc widoczne na zdjęciach resztki murów (a może to był komin? Nie pamiętam - tyle lat minęło) raczej tamtych zdarzeń nie dotyczą. Mimo wszystko, widok robił dość niesamowite wrażenie.


*  *  *  *  *  *  *

Odpowiednio relaksujący temat muzyczny...

Porcupine Tree - Oceans Have No Memories

piątek, 17 lutego 2012


Prace blogowe chwilowo zamrożone. Jednak co sztorm to sztorm... (sprzed czterech lat).


Simple Minds - Waterfront (live)


Tagi: zima
18:13, slawnw , W terenie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2012
sobota, 07 stycznia 2012
Ja-cuś wam powiem: Atlantic wyraźnie chyli się ku upadkowi.


wtorek, 03 stycznia 2012
czwartek, 29 grudnia 2011
Niedawno przeczytałem o alternatywnej formie noclegów podczas EURO 2012 (art.). Chodzi o promy, które miałyby spełniać tę rolę. Widać, że już jakaś jednostka pływająca zajęła sobie miejsce...


 
1 , 2 , 3