Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Zimno - ciepło III


Jak to się mówi: do trzech razy sztuka, więc po raz trzeci skojarzenie zimowo-letnie.
Powyżej: w miarę współczesne zdjęcie z Sopotu Kamiennego Potoku, gdzie do niedawna znajdował się Lucky Hotels (zdj. na dole). Ostatni sezon działalności hotelu przypadł na lato 2008, a dwa lata później zrównano wszystko z ziemią. Dziś można co najwyżej wpaść tutaj do "chińskiej restauracji".
W miejscu tym planowany jest nowoczesny kompleks turystyczno-rekreacyjny, ale jak to zwykle bywa, plany się przeciągają. Planowana data oddania do użytku "Parku Haffnera" (2011) stała się nieaktualna - jak zwykle, wszystkiemu winny kryzys (taki stały element gry).Ten kompleks zwracał zawsze kiedyś moją uwagę, gdyż wiele lat temu dachy te były pokryte kamieniami, co w czasach słusznie minionych było niemałą ciekawostką.


*  *  *  *  *  *  *

No to do zobaczenia na dachach...

Neil Halstead - See You On Rooftops

niedziela, 11 marca 2012, slawnw
Tagi: aaktualnie

Polecane wpisy

Komentarze
sevillian
2012/03/11 15:14:25
Heh, równo tydzień temu w niedzielę zrobiłem zdjęcie tych 3 bud. bardzo podobny kadr zresztą. negatyw wołałem wczoraj, także suszy się akurat w łazience :)
-
slawnw
2012/03/11 18:46:00
Niedawno właśnie uciąłem sobie pogawędkę w sklepie fotograficznym o własnoręcznym wywoływaniu filmów. Okazuje się, że są jeszcze tacy... maniacy(?). ;)
Wspomniałem też, że przeglądając cudem ocalały numer miesięcznika "FOTO" z lat 80. przeczytać można było, jak sporządzić własnoręcznie mikstury potrzebne do obróbki filmów. Dziś podobno jest to już niemożliwe - nie można ot tak sobie kupić wszelkich chemikaliów (jakieś regulacje dot. ochrony środowiska). Tak ponoć teraz jest.

Co do trzech bud, to na jakimś zdjęciu widziałem je, stojące w miejscu multikina, gdzie niedawno przebudowano plac w okolicach mola.
-
2012/03/13 23:03:00
@slawnw - Ja w czasach gdy sam wywoływałem negatywy używałem wywoływacza Rodinal R09. Nie wiedziałem jednak, że chemikaliów fotograficznych nie używa się już ze względów ekologicznych. A propos magazynu "Foto", to kiedyś opublikowali moje i moich znajomych zdjęcia.
-
slawnw
2012/03/15 19:14:01
Sporządzanie własnych mikstur podobno jest już niemożliwe, czy też nielegalne. Podobno...