Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Zimno - ciepło IIWspomnienie lata - aby odsapnąć od ciężkich tematów. Przy okazji niedawno promowanych na głównej "Gazeta.pl" surrealistycznych widoków świata. Nie po raz pierwszy zresztą, ale widać, że temat chwytliwy, więc i ja - jak ten tonący brzytwy - chwytam się zdjęć wygrzebanych z szuflady. Surrealizm, który pozostał mi w pamięci.

Gdy wiele lat po czasach swoich wycieczek szkolnych (ale znowu wiele lat już temu), zawitałem na nasze ogromniaste wydmy, to trochę zbłądziłem, zapuszczając się w miejsce chyba nie udostępnione dla wszystkich chętnych. Było to długo przed sezonem letnim i nie było żadnych tablic zakazujących czegokolwiek. A takie chyba powinny tam być? Ludzie rozpierzchli się więc po wydmach, ale i tak znakomita większość swoją wędrówkę zakończyła na pierwszym wzniesieniu (może więc zakazy są na wyrost, skoro naród i tak leniwy?). Zabłądziłem i oczom moim ukazał się dość surrealistyczny widok...

Na stronach traktujących o wydmach Słowińskiego Parku Narodowego wspomina się o wioskach, które pochłonęła natura, ale to było dawno temu, więc widoczne na zdjęciach resztki murów (a może to był komin? Nie pamiętam - tyle lat minęło) raczej tamtych zdarzeń nie dotyczą. Mimo wszystko, widok robił dość niesamowite wrażenie.


*  *  *  *  *  *  *

Odpowiednio relaksujący temat muzyczny...

Porcupine Tree - Oceans Have No Memories

piątek, 09 marca 2012, slawnw
Tagi: lato rudery

Polecane wpisy

Komentarze
camparis
2012/03/10 02:29:41
Nie marudź! Te zdjęcia są świetne! :)
Nie wiem czemu piszesz że jest "moda na surrealizm". Takie niedosłowne fotki chyba zawsze były w cenie. Jeśli miałabym już coś powiesić na ścianie, to właśnie takie coś.
-
slawnw
2012/03/10 21:02:05
U siebie nie można sobie pomarudzić? ;)
-
camparis
2012/03/11 18:04:57
Jak będziesz ciągle marudził, to przypnie Ci się łatkę "marudy" i tak zostanie :)
A ja nie lubię jak ktoś marudzi przy dobrych zdjęciach ;)