Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Wszystko to popieprzone

W krzywym zwierciadle...

Coś mi ta obecna rzeczywistość wygląda, jakby patrzył na nią przy pomocy krzywego zwierciadła. A miało być tak pięknie i kolorowo. I jest. Ale tylko z zewnątrz, patrząc na opakowanie, bo zaglądając do środka... Jeszcze nie przyzwyczailiśmy się do smaku nowego rodzaju soli a już przyjdzie nam zmierzyć się ze smakiem jaj bez jaj. A to przecież tak naprawdę wierzchołek góry lodowej... Tylko ktoś naiwnie wierzący we wszystko, co oficjalne służby ogłoszą, może twierdzić, że jest inaczej. A zresztą jak można wierzyć oficjalnym organom, skoro sól, która miała być szkodliwą, taką podobno nie jest(?). Po co więc były te wszystkie rozróżnienia na sól spożywczą i przemysłową? Skoro jest tak dobrze to może... Zima była łaskawa, więc może drogowcy puszczą na rynek trochę swoich nadwyżek? I jeszcze zarobią! Kupili ją jako przemysłową a sprzedadzą - po odpowiednio wyższej cenie - jako spożywczą. Urzędy jakoś to społeczeństwu wytłumaczą. W końcu człowiek, nie zwierzę - zje wszystko... Nawet przy dzisiejszej wiadomości o kolejnej aferze spożywczej (susz jajeczny z suszu rybnego) widnieje na tę chwilę 9 "lajków". Jak barany na rzeź: "lubią to", co im zaszkodzi. No nie róbmy sobie jaj z jaj!


No i jak my mamy żyć coraz dłużej, wtłaczając w siebie coraz więcej tego "świeżutkiego" jedzenia? Takie tendencyjne pytanie zadaję sobie, co i rusz słysząc, że tak właściwie, to nie wiem co jem. A tak przy okazji: czy wapniaki pamiętają, gdy w latach przełomu ktoś wychylał głowę, ostrzegając, aby nie jeść zachodnich wynalazków pełnych e-dodatków, to zaraz był wyśmiewany, posądzany o zaściankowość?
W "Dzienniku Bałtyckim" z dn. 26.09.1991 przeczytać było można: "Federacja Konsumentów ostrzega: Nie kupuj żadnych produktów żywnościowych jeśli wśród składników wymienione są symbole: E-122, 123, 127, 131, 171, 230, 239, 321". Dziś (sprawdziłem pobieżnie) część z nich jest uważana za bezpieczne, część podejrzana o szkodliwe działanie, ale jest i tak, że "z powodu efektów ubocznych UE ogranicza stosowanie BHT (E-321) i liczba produktów zawierających ten związek spadnie w ciągu najbliższych lat". Cóż, w tamtych latach wszyscy byliśmy wpatrzeni w zachód, jak w święty obrazek...
 


*  *  *  *  *  *  *

Najważniejsze, aby z niczym nie przesadzać. Po prostu - dozować. Ostrą papryczkę też, wiec dziś wersja łagodna... A pieprz? A pieprz... jourself!!!

Red Hot Chili Peppers - Dosed


środa, 07 marca 2012, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
markaewa
2012/03/07 20:08:02
Porąbane. O aferze jajkowej jeszcze nie słyszałam.
Czy mogę wiedzieć co to za budynek, ten na wynajem magazynów?
-
slawnw
2012/03/08 10:40:31
Może afera w tym drugim przypadku, to gazetowa przesada, ale zawsze to jakaś nieprawidłowość.
Co do budynku, to on jest takim tylko patrząc na niego przez krzywe zwierciadło. Na co dzień jest prosty jak kij od szczotki. ;)
-
markaewa
2012/03/08 11:17:52
Krzywy - ciekawie wygląda :)