Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Wiosenne porządki w kolorze blue

Zdjęcie nie załapało się na wpis o chylońskim Meksyku, bo... za ładne kolory miało.
To miejsce jakoś nie miało szczęścia do najemców. Pozostały tylko napisy, a opony... spłonęły(?).

Wiosenna miotła wymiotła cały przydługi opis blogu, bo o czym on jest, to właśnie można zawrzeć w tych teraz widniejących słowach. Tyle wystarczy, reszta zależy od interpretacji tu zaglądających. Wiosna to też czas wymiany obuwia. Tego samochodowego też. To już nie te czasy, gdy wystarczyło założyć oponę i jeździć, aż do zdarcia bieżnika, a wizyta u wulkanizatora była spowodowana kolejną przebitą dętką.Obłuże, ul. Boisko. Kiedyś chyba sklep spożywczy, a dziś można(?) kupić trampki, jakby wskazywała na to nazwa ulicy.

To również już nie czasy zwykłych trampek ze Stomilu, których byłem kiedyś szczęśliwym posiadaczem. Dziś czytam, że mają otwierać się w Polsce sklepy z "oddychającym" obuwiem. No proszę proszę... O dziwo, można sobie kupić jakieś pozostałości stomilowskich wyrobów obuwniczych na Allegro. Ale i tak najlepiej pooddychać świeżym powietrzem chodząc na boso.


*  *  *  *  *  *  *

Naciągane skojarzenie z ostatnim zdjęciem (choć właściwie wpis zaczął się właśnie od piosenki), ale jest coś in kolorze blue, widać jakiś typ blond włosów... No i sama piosenka też jakoś tak wiosennie nastraja, pomimo raczej ponurego środowiska, w jakim nakręcono teledysk... Latka lecą - utwór z 1979 roku.

Blondie - Union City Blue
niedziela, 25 marca 2012, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
markaewa
2012/03/25 18:09:56
Cały czas w temacie obuwia, będąc. Przypomniałeś mi o "Radoskórze". Niestety dla mnie ich obuwie było fatalne. Nie mogłam tego w ogóle nosić. Jak przymierzałam pantofle, miałam wrażenie, że wsadzam stopy w imadło. Mimo to kilka razy kupiłam,ale nie nosiłam... wyrzuciłam lub oddałam.
-
maly3city
2014/01/28 12:37:33
Jeszcze pomiędzy spożywczym a obuwniczym była piekarnia Karpatka