Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Aaaaktualnie rozwalamy
Na początku grudnia zeszłego roku, uchwyciłem były magazyn POSTI w swym pierwotnym kształcie. Przyszedł czas na kontrolę. Trwa demolka. Tak na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że po starej konstrukcji pozostanie tylko sam szkielet nośny.Skutki tego (w połączeniu z pracą portu) odczuwają pasażerowie przystanku autobusowego przy częściowo wyburzanym obiekcie. Na zdjęciu: wyraz ludzkiej bezsilności...Aby nie było za nudno - taki fotograficzny eksperymencik, który gładko wprowadzi nas w klimat dodatku muzycznego. Nawiasem mówiąc, gdyby tak udało się uchwycić cały budynek jako sam szkielet, to całkiem fajny efekt mógłby to być.


*  *  *  *  *  *  *

Zaledwie 3 minuty z kawałkiem. Trochę destrukcyjny w swej formie, wprowadzający w stan niepokoju, ale jednocześnie z dodatkiem środków uspokajających...

Devin Townsend - Oliveswtorek, 21 lutego 2012, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
markaewa
2012/02/21 18:56:49
U mnie też rozwalają budynki po zakładach przemysłowych w całkiem niezłym stanie. Nie wiem dlaczego nie wykorzystuje się wszystkich na tzw. lofty, galerie artystyczne itp.
-
2012/02/22 16:27:48
Widocznie ceny działek na których stoją te obiekty są na tyle wysokie, że opłaca się je sprzedać pod nowe inwestycje.
-
slawnw
2012/02/22 17:41:23
W tym konkretnym przypadku, to wątpię, czy znalazłby się ktokolwiek chętny do mieszkania pośród pracujących na krągło dźwigów portowych, agregatów itp. urządzeń "umilających" odpoczynek. Ale oddział Akademii Morskiej ma tu być, tylko tych rozgonionych na cztery wiatry zakładów jakoś żal...
-
markaewa
2012/02/24 23:06:04
gregv5 - pewnie masz rację, bo stoją w centrum miasta. Jeden to budynek po Zakładach Przemysłu Odzieżowego DANA, niegdyś słynne na całą Polskę; drugi - budynek po zakładach ODRY szyjącej polskie dżinsy i trzeci to już od kilku lat pustostan po Domach Towarowych Centrum.
-
slawnw
2012/02/25 20:40:21
To coś w stylu PKS-ów, jak kiedyś wyczytałem w jednym z artykułów:
Mimo złej kondycji finansowej PKS, są chętni na prywatyzowanych przewoźników. Niewielu jednak inwestorów interesuje się nabytkami ze względu na przewozy. Dziś dla firm startujących w przetargach często bardziej niż biznes transportowy liczy się na przykład możliwość nabycia terenów za stosunkowo niewielkie pieniądze.

wyborcza.biz/biznes/1,101562,10417746,_PB___PKS_nad_przepascia__Inwestorzy_chca_gruntow.html