Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Raport drogowy z powietrza



Wczoraj z wielkim szumem otwarto kolejny odcinek autostrady A1, i teraz możemy nim śmigać bez przeszkód - oprócz "bramek" - aż z Gdańska do Torunia. Co prawda, jak zwykle przecięcie wstęgi nie oznaczało, że otrzymujemy pełnowartościowy towar (co tam jakieś nie zbudowane drogi dojazdowe do dwóch zjazdów), ale nie będę się czepiać. Był czas przywyknąć, do oddawania inwestycji w ten sposób. Widać, to taka nasza narodowa tradycja. Spójrzmy jednak na budowę Obwodnicy Południowej Gdańska, która będzie miała jednak dobroczynny wpływ dla mieszkańców całego Trójmiasta, podążających w kierunku Elbląga, czy też Warszawy.


Podążając od zachodu: przyszły węzeł obwodnicy z Trasą Sucharskiego.



Przeprawa przez Motławę, tuż poniżej miejsca, w którym łączy się ona z Radunią i Czarną Łachą.



Węzeł przy Trakcie Św. Wojciecha.


Tyle znad Obwodnicy Południowej. Poniżej: porównanie z budowy węzła nad obwodnicą w ciągu ulicy Kartuskiej. Około 1,5 roku różnicy w obydwu ujęciach. Widać z nich, ile wywrotek ziemi musiano przewieźć aby podwyższyć teren - chociażby pod ślimaki.







*  *  *  *  *  *  *

Jak to często bywa przy tego typu inwestycjach, budowa drogi zmusza kogoś do opuszczenia miejsca, w którym spędził wiele lat życia. O tym traktuje dzisiejszy dodatek.

Jethro Tull - Farm On The Freeway








sobota, 15 października 2011, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
cover_w
2011/10/15 23:09:10
Z lotu ptaka wszystko wygląda ciekawiej. Pozdrawiam.
-
slawnw
2011/10/16 17:59:22
Gdybyśmy tak sobie latali każdego dnia, szybko by nam to spowszedniało.
Pozdrawiam. :)