Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Miło Was tu widziećKorzystając z okazji, że dzisiaj jest dzień witania się, to powitam się piosenką ze wspomnianego w poprzednim wpisie albumu grupy Wings, o odpowiednim do okazji tytule: "So Glad To See You Here". Chociaż wiem, że każdy ma inny gust muzyczny, to mam nadzieję, że chociaż od czasu do czasu ktoś z Was tu coś znajdzie dla siebie, gdyż z różnych muzycznych półek dodatki pochodzą. A poza tym, to przede wszystkim moja zabawa słowno-muzyczna, bo przecież żaden ze mnie ekspert muzyczny.

I chociaż nie mogę pochwalić się kilkudziesięcioma komentarzami po każdym wpisem, ani wysoką pozycją w Bloxowym "Top 1000" (zwykle zamykam stawkę), to cieszę się jak dziecko, co z tego bloga wyrosło (blog rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej - czy jakoś tak to było?) i bardzo mi miło Was tu widzieć.


Wings - So Glad To See You Here


*  *  *  *  *  *  *  *


Początkowo miałem wpis na tym zakończyć, ale skoro powiedziało się już 'a'... Przysiądźmy na chwilę. A gdzie, jak nie na przystanku PKS, czeka się najlepiej na spóźniony autobus (lub na spóźniony wpis). Jakby to jednak powinno zabrzmieć, gdybym chciał być w zgodzie z obecnie panującą modą? Zobacz kultowe przystanki PKS-u!!! Głupio brzmi, prawda? Cóż, taka jest obecna maniera, wciskania kultu gdziekolwiek się da. W świetle tego, co obecnie wyprawia się w temacie kooltowości, komunistyczny kult jednostki, to małe piwo. No, ale przysiądźmy na chwilę, bo jeszcze ostatni autobus nam ucieknie...Klasyka z przystankowej "wielkiej płyty". I blachy falistej.To już nie przystanek, ale prawdziwa stacja centralna, z również klasycznymi luksferami z epoki. Dopiero przy okazji robienia wpisu, znalazłem informację, że w tej właśnie wsi urodził się - już nieżyjący - Andrzej Lepper (taka ciekawostka).I jeszcze porcelanowa klasyka z Włocławka. To znaczy materiał dekoracyjny pochodzi z nieistniejącej już (jakże by inaczej) fabryki porcelany z tego miasta, a sam przystanek stoi przy krajowej "jedynce".


wtorek, 20 września 2011, slawnw
Tagi: PKS

Polecane wpisy

Komentarze
2011/09/22 04:09:19
Przystanek z pierwszego zdjęcia to prawdziwy oldskul i kult w jednym :) Miłośnikom przystankowych klimatów polecam tę galerię: tnij.org/nima Niektóre są naprawdę futurystyczne, ale czasem są też całkiem swojskie, z żelbetu i blachy falistej.
-
slawnw
2011/09/23 09:13:15
Tu jeszcze zamieściłem przystanek na miarę naszych możliwości, którym pokazujemy niedowiarkom... ;)
zbokudrogi.blox.pl/2011/05/Przystanek.html