Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Zmienna struktura kryształuSkoro już oddaliliśmy się na chwilę od Gdyni i zawędrowaliśmy w poszukiwaniu "słodkiego Bałtyku" aż do Oliwy, więc oddalmy się jeszcze trochę dalej.Wrzeszczański "kryształ" w swoim pierwotnym kształcie z lat 60. Moim zdaniem obiekt - wybudowany w 1961 roku - najlepiej w tamtych latach komponował się z resztą otoczenia.W czasach "nowożytnych" przyjął formę dość dziwaczną (zdj. ze stycznia 2010), co nie przeszkadzało jego gościom z pierwszych stron gazet. Jak wspominał w jednym z wywiadów dwa lata temu właściciel lokalu Ryszard Kokoszka: -Druga połowa lat 90. to tłuste lata lokalu. Pierwsi politycy zaczęli zaglądać do Cristalu w 1992 roku i łatwiej wymienić tych, których w nim nie było: nie gościli tu bracia Kaczyńscy. Zaczęło się od Franciszki Cegielskiej, byłej prezydent Gdyni, która tu organizowała przyjęcia. Jednak najwięcej sławy lokalowi przyniosły urządzane urodziny Lecha Wałęsy, jak i wesela jego dzieci, również Bale Biznesmena i wybory Dziewczyny Roku "Wieczoru Wybrzeża".Widok aktualny. Według wcześniejszych zapewnień po przebudowie znajdzie się miejsce dla "małego kryształka", ale czy pomieszczą się tam wszystkie z prawie 60 sztuk karykatur polityków z ich własnoręcznymi podpisami - to się wkrótce okaże. Jeśli oczywiście ktoś tam z was zajrzy. I czy w ogóle lokal będzie cieszył się popularnością, bo jak przyznał w wywiadzie dwa lata temu restaurator: -Biznes się już nie kręcił. W tygodniu bywało pusto.


*  *  *  *  *  *  *

Czasami mam problem z dodatkiem, ale dziś wybór muzyczny był dla mnie oczywisty.

New Order - Crystal

czwartek, 28 lipca 2011, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
2011/07/29 00:20:00
Dzięki za przypomnienie tego utworu. Zawsze już będzie mi się kojarzył z jednostką łączności troposferycznej w Łężycach :)
-
2011/07/29 01:05:49
@tomektoon

Kurcze, aż mi się łezka w oku zakręciła :) W latach 80-tych często sobie urządzałem spacery z Gdyni-Cisowej do Łężyc i często przechodziłem obok tego ośrodka najeżonego antenami. Czasem to były nawet zimowe spacerki :) Teraz też czasem chodzę do Łężyc, ale jednostki oczywiście już dawno nie ma.
-
slawnw
2011/07/29 13:24:27
@Tomek - dobrze wiedzieć, że komuś dodatki muzyczne się przydają. :)

@Gregv - za łzy redakcja nie odpowiada. ;)
-
2011/08/13 14:18:17
Jednostka jest, pełni tylko inną funkcję.