Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Wyjście awaryjne

Już mi się wydawało, że znalazłem alternatywną lokalizację dla Open'er Festiwalu, a tu się okazuje, że to tylko plotki były i pomimo budowy gdyńskiego lotniska, impreza nadal odbywać się będzie w tym samym miejscu. No, prawie w tym samym, bo nowy terminal stanie dokładnie w miejscu dotychczasowej głównej sceny festiwalu (tu odnośny art.).

Niestety tylko z lotu ptaka, lotnisko w Łebieniu/Lędziechowie wygląda na będące w całkiem dobrym stanie. Okazuje się, że na lotnisku, które już było używane podczas ostatniej wojny, a na przełomie lat 60/70 rozbudowane i stanowiące zapasowe lądowisko dla lotnictwa morskiego, brakuje... nawierzchni asfaltowej! Została ona zerwana w 2008 roku i wykorzystana do naprawy dróg lokalnych. No szkoda. W sieci można znaleźć artykuł, w którym jest mowa, że już ponad dwa lata temu znaleziono kupca "który kupił od gminy teren i już wkrótce ma rozpocząć budowę farmy wiatraków. Dzięki temu gmina będzie zarabiać na podatku od nieruchomości".
Już nie pierwszy raz przekonuję się, jak pojemnym słowem w przypadku inwestycji, jest słowo "wkrótce". Równie dobrze może ono oznaczać kilka miesięcy, albo dziesięciolecia. Jak na razie, to widać, że ani wiatraków, ani co za tym idzie kasy dla gminy nie uświadczysz.

A miało być tak pięknie. Początkowo miało być lokalne lądowisko cywilne. Później wiatr miał być tu zaprzęgnięty do pracy... A tu tylko można poszukać sobie wiatru w polu.Na Forum Eksploracyjnym trwała dyskusja co tam i kiedy lądowało. Oczywiście, każdy widział coś innego.... A ja widziałem samolotów cień... w bliskich rejonach Babich Dołów.


*  *  *  *  *  *  *  *

Tom Petty an the Heartbreakers - Learning To Fly

"Lotniczy" utwór z 1991 roku z albumu "Into The Great Wide Open".

piątek, 08 lipca 2011, slawnw

Polecane wpisy