Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Prawie jak...

Znowu uciekł mi pretekst do zaprezentowania kilku opakowań papierosów. "Dzień bez papierosa" był nie tak dawno temu, ale go przegapiłem, bo właściwie nigdy tak na poważnie nie paliłem. Trudno pamiętać o dniu, którego nie ma co obchodzić. W swoim życiu wypaliłem może z całą paczkę papierosów - tak z ciekawości - jak zwykle to w młodych latach bywa.

W moim przypadku, ze spoglądaniem na opakowania jest tak samo, jak w przypadku mojego spoglądania w minioną epokę. To, że wracam myślami do czasów PRL-u, wcale nie oznacza, że chcę jego powrotu (jak to się wielu wydaje: wspominasz = chcesz powrotu tego). Na tej samej zasadzie, samo spoglądanie na najwymyślniejsze pudełka nie powoduje u mnie chęci zaciągnięcia się papierosowym dymem.

Tak jak wspominałem przy poprzedniej prezentacji papierosowych wynalazków, nieskromnie przewidywałem, że ta radosna twórczość wkrótce się skończy i pozostaną na rynku same znane, globalne marki. Dzisiaj dwie próbki spod znaku "prawie jak", których już trudno szukać w sprzedaży (w dodatku w takich cenach!). Mam nadzieję, ze nawet niepalący z łatwością odgadną, pod jakie znane marki prezentowane opakowania się podszywają.
 
*  *  *  *  *  *  *

Oficjalne czynniki dążą jednak do całkowitej unifikacji takowych pudełek i być może w przyszłości będą one składały się tylko z nazwy i... samej bieli. Taka niezapisana kartka papieru... Właściwie to ten utwór od kilku dni owinął się wokół mnie jak dym papierosowy, ale to minie. To akurat jest uleczalne.

Black Heart Procession - Blank Page

wtorek, 07 czerwca 2011, slawnw
Tagi: papierosy

Polecane wpisy