Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Na żyletkiCiąg dalszy o żyletkach, ale w innym znaczeniu. Funkcjonuje takie powiedzenie, że "coś poszło na żyletki", to znaczy zostało zezłomowane. Jednak zawsze coś gdzieś się uchowa. Takimi ostojami w których czas zatrzymuje się na dłużej są często pracownicze ogródki działkowe lub zwykły przydomowy kawałek ogrodu.
Ostatnio odkryłem przypadkiem w miejscowości Szemud, mocno już zniszczony wrak trolejbusu ZIU-9. Tego typu trolejbusy były w Gdyni eksploatowane w latach 1975 - 1998.Trochę mi wygląd tylnej części nie pasuje do obrazu moich wspomnień (pamiętam przerobione tylne okna na mniejsze), ale ogólnie wszystko wskazuje na wspomniany typ trolejbusu. Nie ma on w zasadzie już żadnej wartości dla celów poznawczych. Pozostał sam szkielet, baz jakiegokolwiek wyposażenia wnętrza.Z przodu widnieje, częściowo zamalowany, numer inwentarzowy 12046 (najprawdopodobniej). Jednak na boku pojazdu znajduje się, już ledwo widoczny, ale cały numer... 12057.
To taka mała ciekawostka przyrodnicza, która prawdopodobnie wkrótce też przestanie istnieć. Nie rozmawiałem bezpośrednio z właścicielami posesji na której znajduje się wrak trolejbusu, tylko z lokatorami, ale podobno tak ma się stać już w tym roku. Poza tym dowiedziałem się, że nie jestem jedynym nawiedzonym, który zainteresował się tym eksponatem. No cóż, wariatów na świecie nie brakuje.


Tak przy okazji naszej komunikacji. Wiele się zmieniło na przestrzeni dziesięcioleci w temacie taboru, którym podróżujemy, jednak ostatnio zauważyłem, że coś jednak pozostaje niezmienne... Na poniższym zdjęciu widoczna jest gdyńska zajezdnia autobusowa w Kaczych Bukach. I cóż tam zwraca uwagę? Nieśmiertelne(?) plamy oleju. Taki postęp techniczny obserwujemy, a w temacie olejowej plamy ludzkość daje plamę.
*  *  *  *  *  *  *

Budgie - Power Supply

Mam nadzieję, że nie ma potrzeby tłumaczyć związku przyczynowego dodatku muzycznego do wpisu? To już trzeci raz Budgie umieściło swój utwór w związku ze związkiem. Chociaż z tej płyty z 1980 roku jeszcze piosenki nie było.


sobota, 14 maja 2011, slawnw

Polecane wpisy