Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

W oparach lawendyDzisiaj zupełnie inny wpis. Być może nie zupełnie pasujący do głównego nurtu bloga, ale skoro muzyka jakby wpisana jest w codzienność każdego z nas, to czemu nie? Zresztą już na dobre zagościły tutaj dodatki muzyczne do wpisów, więc nie będzie to zbytnim skokiem w bok.

Jakiś czas temu trochę miejsca poświęciłem pewnemu utworowi, o czym była mowa w drugiej części tego wpisu. Utwór polskiego zespołu Lavender nie jest wiekopomnym dziełem, ale nie wiedzieć czemu, spodobał mi się. Tak często bywa, że nie wiemy dlaczego konkretnie coś (nie dotyczy to wszak tylko piosenek) nam się spodobało. Tak było też w przypadku utworu High On The Tide. Podoba mi się i już. Również nie potrafię dokładnie tak racjonalnie podać przyczyn dla których tak dążyłem do podzielenia się nim z innymi. Być może sprawił to pozytywny odzew od zespołu na moje pytania? Najprawdopodobniej. Już właściwie przestał być ważnym sam utwór, ale cała ta sytuacja i słowa: ...może się pan tym śmiało dzielić.

No ale pojawił się problem moich umiejętności w zamieszczeniu gdzieś utworu, ale wespół z "Tomkiem tym onym" można pobyć w oparach lawendy.

Nie jestem ekspertem muzycznym, więc nie wnikałem w wartość muzyczną utworu, ale pojawiły się głosy, że właśnie głos, czyli wokal jest słabym elementem tej muzycznej układanki. Możliwe. Cóż, utwór podoba mi się jako całość. Być może jest jednak coś na rzeczy, bo pod innym utworem zespołu (tutaj zamieszczonym) można przeczytać komentarz, który mnie ubawił: Słuchałem ich utworów, połączenie (bez urazy) słabego wokalu z tym stylem muzyki po prostu wymiata, mało kogo można słuchać jak coś nie pasuje, a tu po prostu poezja ;). Nie jestem jednak pewien, czy to krytyka, czy też pochwała w końcowym rozrachunku? W tym teledysku nic nie pasuje do siebie, nawet pod względem jego edycji - dźwięk nie pasuje do obrazu. I tu mam małe wyjaśnienie od zespołu: Co do "In My Memory", to stareńki numer z 2003 roku, bardzo prymitywnie nagrany. Z klipem było tak, że TVP Wrocław to zaproponowała. Nie mam najmniejszej ochoty oglądać tego na Youtube, ale pamiętam, że telewizja przefiltrowała tak dźwięk, że praktycznie nie było słychać solówki gitary i ucięli bezceremonialnie ostatnią minutę.

Mam też małe wyjaśnienie od zespołu, co do głównego utworu mojego zainteresowania: ...problem jest taki, że pod względem zarówno technicznym jak i wykonawczym nie są na poziomie, jaki jest osiągalny dla nas dzisiaj, ale niech będzie :). W domyśle: a zamieść sobie człowieku. ;)
Siedem lat to szmat czasu i wiele się można przez ten czas nauczyć (czy poprawić również wokal? Tego nie wiem). Poza tym nie jest dla mnie nowiną, że po latach inaczej patrzy się na swoje dzieła i czasem niechętnie wraca się do przeszłości. Tak na marginesie: zdziwiłaby się nie jedna osoba, patrząc jak zaczynali Pink Floyd dla przykładu (tutaj zamieściłem te początki). Lavender nie zrobi zapewne takiej kariery jak Pink Floyd i być może dla wielu czytników bloga nie jest ten pierwszy wart całego wpisu, ale ma u mnie grupa plusy za dobre chęci do współpracy ze mną. Poza tym, utwór High On The Tide zaistniał na antenie radiowej, w audycji Piotra Kaczkowskiego Minimax, którego nie można przecież posądzać o muzyczne bezguście, więc utwór coś tam może w sobie ma?

czwartek, 07 kwietnia 2011, slawnw
Tagi: muzycznie

Polecane wpisy