Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Cegła do cegły


Dzięki ludziom dobrej woli mogę pokazać widoki porównawcze, których nie jestem autorem, ale mając pozwolenie na ich publikację, mogę za pośrednictwem bloga z wami się nimi podzielić.Wszystkie fotografie z dzisiejszego wpisu: anonimowy darczyńca. :)

Powyżej, to współczesny widok rejonu ulic: Morskiej, Chylońskiej i Owsianej. Zdjęcie przedstawia widok w kierunku Rumi. Poniżej: widok na ten sam rejon Cisowy z roku 1990 (z tolerancją plus, minus jeden rok - jak zapewnia ofiarodawca).Zdjęcie dokumentujące jedną z wielu rozbiórek starego domu pod nowy blok, jakie miały miejsce we wszystkich miastach naszego kraju, ma mały smaczek, na który zwrócił uwagę przesyłający zdjęcia kolega. Mniej więcej w centralnym punkcie trwającej rozbiórki, stoi postać jakby rodem z jednej z części "Matrixa". To ksiądz, pilnujący swoich "owieczek", czyli w tym przypadku cegieł, które z rozbiórki zostały użyte na budowę nowo powstającego kościoła pobliskiej parafii.
Moją zaś uwagę zwrócił inny element tego wydarzenia (wyraźniej widoczny na jednym z dwóch ujęć, które otrzymałem).
Pojazd ciężarówkopodobny. Wyraz naszej innowacyjności. Autobus - popularny "ogórek" - często był przerabiany własnym sumptem na ciężarówki. Nie wiem, czy istnieją nadal tego typu pojazdy? Dawno takiego nie widziałem. W tym jednak wypadku przeróbka wydawała się stosunkowo prosta. Większe zdumienie wywołał u mnie widok wywrotki zrobionej z... ciągnika siodłowego. Było to wtedy, gdy PLO pozbywało się starych ciągników Volvo F89 (kto pamięta, gdzie swego czasu parkowały zestawy tej firmy?).


*  *  *  *  *  *  *

The Housemartins - Build

Początkowo pomyślałem, że w dodatku powinna wystąpić Iza Trojanowska ze swoją "Pieśnią o cegle", ale pewien element teledysku do piosenki zespołu The Housemartins - w związku z wizytacją księdza - przeważył na korzyść tego ostatniego. Zespół działał w latach '80 i nagrał zaledwie dwie płyty długogrające, ale wystarczyło to na wysokie pozycje na listach przebojów - zarówno całych albumów jak i pojedynczych utworów z nic pochodzących.

czwartek, 24 marca 2011, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
2011/03/24 16:12:09
Volvo f89 przerobione na wywrotkę miał gość z Rumi do dziś prowadzi transport (MqO Ornowski)
-
slawnw
2011/03/28 20:35:21
Nie skojarzyłbym tego. Dzięki. :)