Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Czas płynie... A ja na bocznym torze?

Czas płynie. Od tego nie da się uciec. Ale to nie on chce nas, którzy czasy szkolne mają już dawno za sobą, zepchnąć na boczny tor. To te diabelskie gadżety, do których życie mnie zmusza. A to okazuje się, że muszę mieć komórkę, aby być kompatybilnym z zakładem pracy, a to znowu okazuje się, że bez internetu też coraz mniej można załatwić...
No dobra, przyznaję, że internet to dość fajna zabawka. Komórka. Szczerze mówiąc, potrafiłbym się bez niej obejść. Dość często zdarza się, że wiele dałbym aby pozbyć się tego terrorysty. Jednak w czasach, gdy każdy wali prosto z mostu: jaki ma pan numer telefonu?, zamiast staropolskiego: czy ma pan telefon?, to życie bez tego małego pudełka byłoby dość trudne.

No ale okazuje się, że to dopiero początek (całe szczęście, że człowiek ma już z górki). Coraz częściej różnego rodzaju media obwieszczają, że: "kto nie będzie na Facebooku, będzie wykluczony z życia społecznego". Ups! Tym razem nie poddam się. Będę walczył do upadłego o swoją niezależność. No chyba, że... Bo co będzie począć, gdy pracodawcy będą zakładać swoje konta na tej "książce" i będą niechybnie sprawdzać, czy każdy pracownik kliknął na ikonkę "to lubię!"?Misterna (ręczna?) robota. Stare, ale dalej spełnia swoje zadanie.

Jak ulał, pasuje mi do tego wszystkiego utwór Porcupine Tree - Time Flies. Nie dla wszystkich wapniaków to muzyka, ale... Czas płynie. Już ponad rok temu pierwszy raz zakotwiczył w moich uszach ten utwór. Teraz wrócił ponownie.Czas płynie nie dla wszystkiego wkoło jednakowo. Tak pomyślałem, patrząc na te samochodziki w wesołym miasteczku. Przecież to akurat nie zmieniło się od dziesięcioleci, jak mi się wydaje. Więc czas czasami trwa w bezruchu...
czwartek, 25 listopada 2010, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/26 19:04:14
Najgorzej, że jak sobie założysz to konto na FB - tak jak ja, żeby zobaczyć, jak to wygląda - to klops, nie da się tego definitywnie wymazać... Podobno jest jakaś metoda, ale wymaga wielu starań. Natomiast znam osobiście faceta bez komórki - poza tym jest całkiem normalny :)
-
slawnw
2010/11/26 21:24:20
Też bym tak chciał - życie bez komórki w kieszeni... ;)