Wapniak na świat spogląda
Blog > Komentarze do wpisu

Is It Really Happening?Ten tytuł dzisiejszego wpisu nasunął mi się po wczorajszym obejrzeniu filmu o wędrówkach poza jawą, po którym to nastąpiła niezaplanowana wizyta (już jak najbardziej na jawie) na gdyńskim głównym dworcu PKP. Zastany widok z kolei przywołał mi do kompletu, pasujący tytułem, utwór grupy Transatlantic - Is It Really Happening. Zmiany na dworcu jak najbardziej prawdziwe. Zobaczymy, co z tego brzydkiego kaczątka wyrośnie. Możliwość modyfikacji dworca znacznie ogranicza fakt, że jest on zabytkiem. Ale żeby chociaż czysto było...Ileż tu przestrzeni się zrobiło! Kiedyś po lewej stronie były ławki, które niestety bardziej przydawały się bezdomnym niż podróżnym, dla których już czasem miejsca nie starczało. Ostatnio przestrzeń ta była ciągiem handlowym.Powstała przestrzeń po kiosku z prasą wyglądem przypomina ogromny kominek.W pełnym rozmiarze można obecnie oglądać, mocno przykurzone już - zabytkowe zapewne - mozaiki.Miejsce po przechowalni bagażu.Pozostały jeszcze nieliczne punkty handlowe poza halą główną.Według mojego rozmówcy, widoczne sklepy i bary w przejściu pomiędzy dworcem PKP i SKM też mają zniknąć, więc je uwieczniłem.

Aby może kiedyś móc zrobić takie porównanie, jak poniżej: Rok temu - dzień temu.poniedziałek, 09 sierpnia 2010, slawnw

Polecane wpisy

Komentarze
2010/08/14 23:50:53
To się chyba przejdę na Centralny - też dziury "po" Rossmanie, kioskach, sklepach. Aż się boję myśleć, co brać kolejarska wymyśli.
-
2010/08/17 09:28:46
Będzie dobrze. :)
-
2010/08/17 10:54:01
mam nadzieję,że po oczyszczeniu i odnowieniu,nie zostanie znowu zabudowany,... naprawdę ten sztandarowy socrealizm(i co ciekawe, bez ideologicznych, mozaikowych wtrętów) jest .... fantastyczny.Żadna nowa szklano-nierdzewna forma nie ma tego klimatu...... no,i ta przestrzeń!